Skip to content
News Center >

Gracenote rozszerza swój międzynarodowy zasięg oferując metadane na polskim rynku mediowym

3 minute read | May 2021

Najlepsze w swojej klasie dane dotyczące kontentu audio i wideo umożliwią polskim nadawcom telewizyjnym dostarczanie zaawansowanych funkcji wyszukiwania i odkrywania treści, zwiększając oglądalność i zaangażowanie widzów.

Gracenote, należący do firmy Nielsen, rozszerzył swój międzynarodowy zasięg metadanych audio i wideo o Polskę, aby zaspokoić rosnący apetyt na treści wideo w tym kraju. Wiodące w branży metadane Gracenote pozwolą nadawcom płatnej telewizji i platformom streamingowym podnieść jakość rozrywki oferowanej polskim widzom, zwiększając oglądalność popularnych programów lokalnych i globalnych. 

Według danych Nielsena średnia oglądalność w Polsce pozostaje niezmiennie wysoka wynosząc w 2020 roku i 5 godzin i 10 minut dziennie. W takiej sytuacji nadawcy usług telewizyjnych stoją przed wyzwaniami związanymi z zapewnieniem skutecznej nawigacji i wyszukiwania treści, które ułatwią oglądanie i budują lojalność widzów. 

Korzystając z globalnych danych dostarczanych przez Gracenote, polscy nadawcy kontentu wideo, mogą łatwo wdrożyć przewodniki po programach i interfejsy użytkownika, które w wygodny sposób prezentują następujące informacje:

Łącząc widzów z treściami, które najbardziej przypadną im do gustu, nadawcy są w stanie zwiększyć czas, jaki widzowie spędzają korzystając z ich serwisów, pozytywnie wpływać na ich doświadczenia, co przełoży się na zyski biznesowe.

Mając do dyspozycji ok. 200 linearnych kanałów TV oraz szereg globalnych i lokalnych serwisów na żądanie, widzowie w Polsce stoją obecnie przed paradoksem wyboru, jeśli chodzi o ogromną ilość dostępnych treści – mówi Raimond van Raamsdonk, dyrektor ds. produktów w Gracenote. Wskazując widzom różne seriale, zarówno te najbardziej popularne wśród sensacyjnych jak np. “Chyłka”, czy najdłużej emitowane jak np.”’M jak miłość” oraz kluczowe wydarzenia sportowe, takie jak np. mecze grupowe UEFA Euro 2020, Gracenote umożliwia nadawcom przyciągnięcie jak największej widowni i dostarczanie pozytywnych doświadczeń związanych z użytkowaniem, które wpływają na rozwój ich firm.

Gracenote dostarczający usługi związane z kontentem wideo stanowi filar Nielsena, będącej wiodącą globalną firmy zajmującą się danymi i analizą, która współpracuje już z największymi polskimi nadawcami telewizyjnymi. Podejście Gracenote upraszcza tworzenie i dostarczanie danych programowych na poziomie krajowym, aby pomóc lokalnym i globalnym nadawcom w wykorzystaniu popularnych treści wideo. Dzięki rozszerzeniu zakresu danych wideo Gracenote na Polskę niezrównana międzynarodowa baza danych Gracenote w zakresie muzyki, sportu i wideo obejmuje najważniejsze regiony, kraje i języki świata.

About Nielsen

Nielsen Holdings plc (NYSE: NLSN) to globalna firma zajmująca się pomiarami i analizą danych, która zapewnia najbardziej kompletny i wiarygodny obraz konsumentów i rynków na całym świecie. Nielsen jest podzielony na dwie jednostki biznesowe. Nielsen Global Media dostarcza mediom i branży reklamowej bezstronne i wiarygodne wskaźniki, które tworzą wspólne zrozumienie branży niezbędne do funkcjonowania rynków. Nielsen Global Connect zapewnia producentom i sieciom handlowym FMCG dokładne, praktyczne informacje i analizy oraz pełny obraz złożonego i zmieniającego się rynku, których branża potrzebuje do wprowadzania innowacji i stałego rozwoju.

Nasze podejście łączy dane własne Nielsena z innymi źródłami, aby pomóc klientom na całym świecie zrozumieć, co się dzieje dziś, co się dziać będzie jutro i jak najlepiej wykorzystać tę wiedzę.

Nielsen (firma z listy S&P 500) działa w ponad 100 krajach, obejmując ponad 90% ludności świata. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.nielsen.com

Informacje o Gracenote
Gracenote, należący do firmy Nielsen (NYSE: NLSN), dostarcza treści i technologie związane z kontentem audio i wideo dla największych marek branży rozrywkowej na świecie. Gracenote tworzy standardy rozpoznawania audio i wideo dzięki największej bazie danych dla branży rozrywkowej, zawierającej opisy ponad 100 mln utworów, listy programów telewizyjnych dla ponad 85 krajów oraz statystyki obejmujące ponad 70 dyscyplin sportowych i 300 tys. rozgrywek sportowych rocznie. Firma Gracenote ma siedzibę w Emeryville w Kalifornii i obsługuje klientów na całym świecie. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.gracenote.com.